rpg real

Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

0 puncte
0 puncte
0 puncte
30 puncte

Administrators
Moderators

Can't sleep

Distribuiţi
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0

Can't sleep

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Vin Sept 30, 2011 6:29 am

OOC:Joi , ora 22:30 p.m

BIC:Statea de cateva ore bune inchisa intre patru pereti , simtind ca innebuneste.Ofta inet , cu miscari incete mangaindu-si puiul de pisica pe capsor.Vroia sa faca ceva , orice doar sa nu se mai plictiseasca.Privi tavanul o perioada de timp numarand secundele in gand , dar plictiseala tot nu trecea.
    Ridicandu-se rapid de pe patul moale , se imbraca intr-o pereche de pantaloni scurti de blugi negri si un maieu pe corp ce ii puneau sanii in evidenta.Se incalta cu o pereche de botine si iesi pe holul pustiu , incercand sa nu faca galagie.Asta ii mai lipsea sa fie prinsa pe hol cand defapt nu avea voie , dar ei chiar nu ii pasa defapt niciodata nu ia pasat de acest lucru.
    Incepu sa se plimbe aiurea , fara o directie anume tocurile ei auzindu-se pe gresia rece.Ajunse la etajul I si se opri langa fereastra gigantica.Se aseza cu fundul pe pervazul rece , sprijinindu-si capul de sticla si inchizand ochii lasand gandurile sa ii zboare aiurea.,,De ce trebuie sa fiu singura care incalca regulile?"se gandi oftand incet , batand cu unghile in pervaz si spargand linistea din jurul ei.
    Julieta Howard
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 29/09/2011

Re: Can't sleep

Mesaj Scris de Julieta Howard la data de Vin Sept 30, 2011 8:24 am

Fulger mergea tantos in fata ei, dorind parca sa-si apare stapana de un anumit atac. Julieta era total absenta la gesturile animalului ei patruped mare si puternic ce calca usor pe gresia rece si pe covoarele de culoare sangeria a holurilor scolii. La acea ora, orice sunet o speria pe soimenaca ce merga lent si cu pasi mici. Nu stia incotro se indrepta, stia ca e interzis sa iasa din camera la ora asta, dar din cauza cosmarurilor nu putea nici cum sa doarma. Asa ca nestiind ce sa faca se imbracase int-o pereche de pantaloni de blugi scurti si un maieu mulat negru cu o inscrieptie in limba franceza pe el, isi lua neglijent roba pe ea si iesii din camera in dorinta de plimbare. Nu stia daca mai sunt persoane ce fac ceea ce face ea, dar spera sa nu fie prinsa.
    Continua sa mearga, pana cand Fulger incepe sa maraie posesiv trezind-o din gandurile ei pe soimeanca ca mergea inainte fara tinta.
    "-Sssst Fulger" spune incet de tot Julieta ce vede tarziu o pisicuta mica ce statea speriata in fata tigrului de un alb imaculat feroce ce maraia la ea. Animalul tace la semnul stapanei si merge in directia ferestrei observand-o pe fata a carei pisica ii sarise in cale.
    "-Buna seara, scuze de deranj, pisica e cumva a ta?" intreaba tanara soimeanca pe fata ce privea fereastra atenta si parea ca loveste plictisita pervazul.
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Vin Sept 30, 2011 8:38 am

Tresari cand auzi glasul cuiva , apoi Herra ii sari in brate.Isi muta privirea de un verde intens asupra fetei noi ce era pe hol si isi dadu repede seama ca era la Ochi-de-soim dupa inscriptia de pe roba.Dadu afirmativ din cap , intr-un mod mecanic ,incepand sa mangaie picituta pe capsor ce tremura toata.
    -Nu deranjezi si da este a mea pisicuta.raspunse pana la urma cu o voce absenta.
    Nu mai stia de ea.Mintea ii era in ceata , tot ce se petrecea in jurul ei , nu baga in seama nu vedea de ce.Ofta incet , oprind din a mai da cu unghile in pervaz continuand sa o priveasca pe tanara din fata ei , fara sa spuna ceva anume.
    -Hmm , e interzis sa iesi pe holuri la ora asta.spuse calma si punandu-se picior peste picior , rezemandu-se mai bine cu spatele de sticla rece.Mda , si-a gasit cine sa vorbeasca.Marea perfecta ce chiar ea insasi incalca regulile , dar asta era alta poveste.
    Julieta Howard
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Julieta Howard la data de Vin Sept 30, 2011 8:47 am

Ii aude fraza si zambeste copilareste. Da stia si ea ca era total interzis sa iasa dupa ora stingerii din camera, insa putin ii pasa. Cateodata era total indecisa, dar cand venea vorba de libertatea ei nu tinea cont de reguli.
    "-Cred ca esti in situatia mea" spune Julieta cu un ton jucaus si plin de drag. O priveste atent si zambeste mai mult cand vede expresia fetei ce parea absenta de lumea in care traia. Se lasa cu spatele pe sticla, admirand peretele din fata ei, defapt trecand cumva cu privirea prin el.
    "-Julieta ma numesc, imi pare bine sa te cunosc" spune soimeanca afisand un zambet bland si incurajator, cel putin deocamdata deoarece putea sa se schimbe imediat, ca vremea intr-o fire rece si deloc pasatoare.[b]
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Vin Sept 30, 2011 8:52 am

Chicoti fantomatic cand ii auzi replica si dadu afirmativ din cap , continaund sa mangaie pisicuta pe cap.Isi intoarse privirea extrem de verde spre tanara si doar zambi calma.
    -Allison , Ally pe scrut incantata de asemenea.spuse cu o voce calma si calculata.
    Se schimba mai rau ca vremea , nimeni nu putea sa spuna ce avea de gand sa faca sau sa spuna in urmatorul moment , era prea incapatanata si facea cam prea ce vroia incat sa ii mai pese ce zice lumea despre ea sau nu.
    -Si ce faci pe aici?intreba curioasa , dar nu arata acest lucru comportandu-se normal.
    Julieta Howard
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Julieta Howard la data de Vin Sept 30, 2011 9:06 am

Zambeste fericita cand primeste raspunsul si trage adanc aer in piept. Nu stia ce sa ii zica fetei. De ce era defapt acolo. Nu prea era dispusa sa zica cuiva ca nu dormea din cauza unor cosmaruri ce o bantuie nebuneste de ceva timp.
    "-Nu prea am somn, am...citit cam mult ma cam dor ochii si.." insa tigrul de langa ea ridica capu si maraie negativ la ea. Ochii negri ca un abis ai animalului o fac pe fata sa isi dea ochii peste cap.Da animalul stia cand ea mintea. Ofteaza lung si nu mai zice nimic, sperand ca scuza ei de iesire din dormitor sa para plauzibila. Nu daduse nimanui explicatii despre ea, insa nu ii placea sa minta si nici nu se pricea sa faca asta dinferent de cat ar fi fost de indiferenta.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Noi 16, 2018 10:44 am