rpg real

Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

0 puncte
0 puncte
0 puncte
30 puncte

Administrators
Moderators

Walcking in the wood.

Distribuiţi
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 24
    Localizare : London

Walcking in the wood.

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Vin Sept 30, 2011 8:29 am

OOC: Seara ora 21:30,innorat si destul de racoare.

BIC:
    Isi trecu mainile prin par jucausa si inainta pe domeniul castelului,stia ca incalca unele reguli insa nu ii pasa,era in ultimul an si traia clipa la maxim.
    Crengile copacilor isi vaitau tristi crengile iar parul ii fu dat peste cap din nou.
    Ranjii multumita si pasii in intunericul oferit de padure. Nu avea voie,era singurul loc din castel in care nu avea voia daca nu era insotita de un profesor,insa nici ca ii pasa. Era Perfect,deci ar fi trebuit sa aiba voie.
    Nu se era prea atenta pe unde merge,adica cine putea sa fie la ora asta,in padure?
    Se izbii de un corp tare in intuneric si tipa in timp ce ateriza in fund pe pamantul batatorit.
    -Auuu!

Ultima editare efectuata de catre Alicia Cromwell in Lun Oct 03, 2011 5:31 am, editata de 1 ori

>>>Story Of The Palace<<<
    Alicia Eveline Cromwell
    Despre viata nu poti scrie decat cu un toc inmuiat in lacrimi
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 30/09/2011
    Reputatie : 1

Re: Walcking in the wood.

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Vin Sept 30, 2011 8:50 am

Totul fu deja invaluit intr-o pelicula intunecata, soarele parasise cerul, urmele violente ce persistara in urma sa se evaporara si ele, lasand loc unui albastru marin imaculat, bolta era senina, asa ca mici scantei incepura sa rasara.
    Urma sa fie o noapte interesanta, mai ales daca urmareai peisajul din varful unui copac, padurea era mult prea deasa si cuprinsa de bezna ca sa poti privi inaltul cerului asa ca ma urcasem intr-un pom pentru a putea distinge.
    Am coborat in cele din urma, plictisindu-ma de peisaj, era banal cand erai singur. Am lasat un oftat sa-mi scape printre buze in momentul cand picioarele facura din nou contact cu solul. Am inceput sa merg, ghidat doar de cateva raze stravezii ale lunii ce puteau patrunde printre frunzele aproape ingalbenite, dar care totusi se tineau inca bine pe pozitii, smulgandu-se doar cateva in adierea vantului.
    Am auzit sunete asemanatoare celor create de pasii cuiva, dar cine ar fi putut sa bantuie pe acolo noaptea? Era aproape imposibil, asa ca am dat vina pe vant si pe fosnetul copacilor. Dar, contrar convingerii mele, peste cateva clipe, m-am izbit de ceva, mai degraba de cineva. Am putut simti cum cealalta persoana fu impinsa inapoi, facand contact cu pamantul tare, cel putin asta imi imaginasem eu avand date zgomotele. Totul fu finalizat cu un "auuu" ce mai mult ca sigur apartinea unei fete. Am ridicat din spranceana, apoi mi-am ingrosat putin vocea, pentru a capata o nuanta mult mai matura si am replicat:
    -Imi poti spune si mie, domnisoara, ce cauti in locul acesta?
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Vin Sept 30, 2011 8:58 am

Ingheta pentru cateva secunde,si apoi se ridica buimaca de pe pamant. Isi duse mana la cap ciufulindu-si un pic parul,apoi soptii "Lumos" si bgheta ei incepu sa emane lumina cat sa vada pe o raza de maxim un metru. O indrepta spre cel care tocmai vorbise si se uita la el amuzata si in acelasi timp iritata.
    Crezuse ca tocmai fusese prinsa de un profesor,nu te un elev pus pe glume.
    Isi lua aeru de perfect,si isi tintuii bagheta in ochii lui ca la interogatoriu.
    -Acelasi lucru te-as putea intreba si eu. Ce cauti la ora asta aici? Nu trebuia sa fi...
    Isi arunc o privirea pe roba lui si surase malefic.
    -...la subsol?
    Isi trecu o mana prin par si isi musca buza de jos destul de tare,nu ii placea sa fie singura,deci compania lui avea sa fie una buna,asta daca baiatul nu avea sa ii arunce o privire de genul "Esti nebuna femeie" si apoi sa plece.
    Isi dadu ochii peste cap si ofta,bagheta ei fiind inca atintita in ochii baiatului.

Alicia Eveline Cromwell
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Vin Sept 30, 2011 9:22 am

Ma asteptam ca fata sa se sperie cat de cat, pana la urma imi manipulam vocea foarte bine, mereu era distractiv sa ma folosesc de ea, dar asta nu tinu mult caci tanara scoase bagheta folosind vraja "Lumos", dupa mine ar fi fost o miscare proasta, isi arata singura chipul profesorului nu incerca deloc sa fuga, ala ar fi fost instinctul oricui, ciudat.
    O indrepta inspre mine, parand amuzata si putin iritata cand descoperi ca in fata ei se afla doar un pusti si nu un profesor. Am oftat in sinea mea caci doream ca jocul sa dureze mai mult.
    Capata un aer usor snob, care practic ma lasa rece si isi apropie mult obiectul luminos de ochii mei intunecati ca si noaptea, imitand un fel de interogatoriu.
    -La subsol stau doar sobolanii, serpii umbla prin paduri in cautare de victime, am replicat, lasand loc unui zambet sarcastic in coltul gurii si prinzand-o de incheietura, indepartand bagheta de mine caci nu suportam lumina puternica. Nu am eliberat-o inca ci am am strans-o puternic, lasand acum lumina spre chipul ei, examinand-o fugitiv.
    -Ce cauta o pasare prin locul asta? Nu stie ca poate fi prinsa de un sarpe?
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Vin Sept 30, 2011 9:58 am

Ma uitam furioasa la viperinul din fata mea. Hah si lumina asta din fata ma scotea din toti dracii.
    Imi dau ochii peste cap si imi spun in minte vraja opusa celei de mai devreme si bagheta se stinge lasandu-ne pe amandoi in intuneric. Doar razele palide ale lunii ne mai luminau usor chipurile. Cine se credea? Niciodata nu purtasem pica unui viperin,dar se pare ca totul are un inceput.
    -Ei bine pasarea asta,vrea sa prinda niste serpi!
    Scuip eu cuvintele si incerc sa ma eliberez din stransoarea lui,insa Doamne Dumnezeule avea o putere infinit superioara mie. Ce naiba?
    Nu imi placea cand cineva ma lua peste picior ma calca pe coada.
    -Si sarpele asta ar face bine sa imi dea drumul,sau s-ar putea sa fie ciupit de pasare!
    Eram total enervanta si eram constienta ca scot numai aberatii insa nu conta asta acum nu acum.
    Imi mus buza de jos,si incerc sa il privesc pe tip,apropiindu-ma mai mult de el,din moment ce el nu avea sa imi dea drumul.

Alicia Eveline Cromwell
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Vin Sept 30, 2011 10:48 am

I-am simtit furia in privire, se parea ca o enervasem pe domnisorica si ca nici ei nu-i placea sa-i intre lumina in ochi asa ca renunta la vraja, ceea ce si speram sa faca in cele din urma. Nu-i mai putea zari chipul in intregime, doar cateva fragmente ce erau luminate de razele lunii, dar stiam ca era inca incruntata si nervoasa.
    -Oricat ar incerca o pasarica nu poate prinde un piton, nu ai nicio sansa sa scapi din stransoarea lui, realizezi asta, nu? am intrebat retoric cand fata incepu sa se zbata.
    -Poti incerca cat vrei, dar rezultatul va fi acelasi, am spus pe un ton complet rautacios si ranjind. Deja nu prea mai aveau mare logica cuvintele pe care le rostea in graba doar pentru a protesta, stiam bine, acum era timpul cand prada e confuza, e speriata pentru ca incepe sa realizeze treptat capcana si isi vede infrangerea, era chiar partea mea preferata, sa vad cum se chinuie.
    Se apropie de mine, numai voia sa fuga?
    -Deja renunti? Hmmm...o pasare docila in final.
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Vin Sept 30, 2011 10:55 am

L-am privit in ochi si am zambit rautacios. Ahh saracutul,chiar credea ca ma las atat de usor? Nu imi sta in fire,asa ca imi pare rau sa il anunt ca lupta nu este inca castigata.
    Imi ridic mana si apoi cu toata puterea pe care o am o lipesc de obrazul lui facand ca un rasunator “plisc” sa se auda in toata padurea.
    -Cam asta face pasarea cand pitonul devine prea enervant!
    Respiram greu valul de adrenalina scurgandu-se treptat din corp facandu-ma sa tremur.
    Nu stiam cum va reactiona si sincer nici nu imi prea pasa,insa el tot nu imi dadu drumul la mana.
    Okai era cumva lipita cu picatura si eu nu stiam? Am incercat din nou sa imi desprind mana din a lui insa fara nici o speranta,stransoarea era prea puternica,si puteam sa jur ca aveam sa am o vantaie de toata frumusetea a doua zi.
    -Mai vrei cumva o palma?

Alicia Eveline Cromwell
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Sam Oct 01, 2011 1:42 am

Eram sigur ca nu va inceta atat de usor sau o putea face in mod normal, dar nu si cand o starnisem eu subliniind faptul ca renuntase atat de usor, o facusem intentionat si puteam fi chiar multumit de rezultat. Mica pasare inca se zbatea in mainile mele, imi placea vanatoarea asta. Intr-un moment de neatentie chiar reusi sa-i alunece mana si sa-mi plesneasca obrjul, dand nastere unui sunet nu atat de puternic pe cat il facea sa para ecoul ce rasuna in padurea aparent pustie.
    -Da, se zbate fara succes, ghici ce face pitonul cand pasarea are prea mult tupeu? am intrebat eu, un zambet malefic facandu-si aparitia in coltul gurii, care treptat se transforma in ras.
    I-am observat respiratia sacadata si usorul tremur ce-i invaluise trupul, era atat de evidenta starea ei de spirit, o pasare prinsa in capcana o descria mai mult decat perfect.
    -Tu chiar esti o pasare galagioasa nu gluma, ciripesti cam mult, am constat eu la intrebarea ei retorica.
    I-am strans si mai puternic incheietura, tragand-o mai mult spre mine, privind-o tinta in ochi caci o raza de lumina se reflectau in acestia. Mi-am pus cealalta mana pe chipul ei, trecand apoi degetul pe buzele ei.
    -Hmmm...de cat lipici ar fi nevoie sa nu se mai dezlipeasca vreodata?
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Sam Oct 01, 2011 2:32 am

Am tremurat la atingerea lui si ma blestem pentru efectul ce il avea aspura mea. Incepeam sa ma enervez,si ei bine asta nu era deloc bine.
    Buzele mele se deschisera instinctiv,l-am privit punandu-mi cea mai rece mutra pe care o detineam si am incercat sa nu chicotesc. Degetul lui erau inca pe buzele mele,si asta era bine pentru mine,pentru el nu sunt sigura.
    -Chiar crezi ca vei putea sa ma faci sa tac?
    Isi ridica o spranceana si isi duse mana libera prin par. Simtea cum corpul ei incepe sa tremure mai mult decat inainte,si acum ma durea undeva ca eraa perfect si ca trebuia sa arat un comportament model. Viperinul asta scotea tot din mine,scotea si cele mai ascunse laturi posibile.
    -Si spune-mi de ce ar vrea pitonul sa lipeasca pasarii buzele?
    Imi tineam strans bagheta in mana prinsa de el si mai ca ma tenta sa folosesc o vraja,dar nu ma injoseam in halul asta,adica cel putin nu ma provocase la un duel sau ceva de genul.
    Razele lunii ii strabatu un pic fata si acel par negru,si totusi asta nu compensa comportamentul lui. Ma intriga.

Alicia Eveline Cromwell
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Sam Oct 01, 2011 4:33 am

Am observat cum buzele ii tremurara usor si se deschisera instinctiv la atingerea mea si eram sigur ca asta nu era din cauza nervilor, hmm comportamentul ei chiar ma baga la idei.
    Ma fixa cu o privire rece, dar parea chinuita, aveam impresia ca ar fi dorit sa afiseze alta expresie dar se abtinea pur si simplu.
    -Nu stiu, tu ce zici? Voi reusi? am intrebat eu usor absent, prins prin alte ganduri in momentul ala.
    Aceasta continua sa tremure si mai accentuat decat inainte, oare o enervam atat de tare, nu ca n-as fi avut experienta in domeniul asta, puteam sa scot din minti pe oricine cu putin teatru sau chiar realitate.
    -Niciun motiv special, ti-am zis doar ca ciripesti prea mult si ai tupeu, pasarile sunt mult mai dragute docile intr-o colivie fara sa poata canta, le poti privi cum se chinuie sa scape, dar in final ajung doar la sinucidere, capcana perfecta le e letala, am insirat eu cuvintele de parca reciteam o poezie, erau vorbe care aveam impresia ca nu-mi apartin in intregime, era o parte sadica in care nu ma recunosteam total, uneori amintirile mele erau incurcate, cineva se juca mai mult ca sigur cu ele.
    M-am dezmeticit in cele din urma, privind-o oarecum confuz pe tanara.
    -Cine esti? am intrebat-o in final, eliberandu-i mana fara ca sa stiu macar de ce o strangeam si m-am uitat buimac prin jurul meu.
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Sam Oct 01, 2011 5:11 am

Ma dau in spate dupa ce simt ca imi elibereaza mana si ma rezem de copacul din spatele meu. Cuvintele ce tocmai le spusese erau atat de asamantoare cu cele spuse de tata,era atat de dureroase,nu puteam sa trec peste,nu puteam sa accept ca tata era dezamagit ca nu intrasem la Viperini ca el. SI nu puteam sa nu imi aduc aminte cum nu s-a mai intors acasa spunand ca are treaba cu Devoratorii..
    Ajungeam sa cred ca ma ureste,ajungeam sa cred ca il urasc si eu. Mi-am strans mainie in pumni,defapt doar mana dreapta ca in cealalta era bagheta mea din pana de phoenix si fir de unciorn.
    Am oftat si mi-am trecut mana prin par,logic ca nu stia cine sunt,am fost prea ocupati cu mica noastra “cearta” ca se ne mai si prezentem.
    -Alicia Cromwell.
    Am spus din reflex apoi mi-am bagat bagheta in buzunarul de la roba. Uram sa imi spun si cel de al doilea nume,nu imi placea doar tata imi spunea asa si asta imi aducea un gust amar.
    -Dar tu? Cine esti?
    Mi-am muscat buza si m-am uitat din nou la el,inca ii mai simteam degetul pe buzele mele si asta nu era bine deloc,defapt nu voiam sa accept ca imi placuse.
    Incepeam sa ma linsitesc,cat de cat,insa tot mka irita comportamentul lui,era atat de schimbator,ma deruta complet si asta nu imi placea,nu imi placea deloc.

Alicia Eveline Cromwell
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Dum Oct 02, 2011 9:09 am

Tanara se dadu in spate cand i-am dat drumul, parea ca voia sa scape sau ceva de genul, deci eu o cam amenintasem? ma intrebam, studiindu-i atent orice miscare si expresie.
    In cele din urma buzele i se desprinsera si isi spuse numele, l-am repetat de cateva ori in gand pentru a nu-l uita dupa cum aveam prostul obicei.
    -Incantat, probabil, am zis nesigur, dand usor din umeri si intizandu-i mana, fapt ce mi se parea ciudat avand in vedere ca mai o devreme o strangeam de incheietura.
    -Eu sunt Danny, i-am raspuns si eu dupa cateva momente.
    M-am asezat apoi jos, sprijinandu-mi spatele de trunchiul unui copac, ma simteam putin ametit. Am privit in sus la tanara, incercand sa-i conturez silueta in intuneric.
    -Si, ce cauti aici? am intrebat din senin, incercand sa-mi amintesc cum ajunsesem eu in locul asta si unde ma aflam mai exact.
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Dum Oct 02, 2011 9:26 am

Am negat putin amuzata si m-am asezat langa el. Imi placea sa ma plimb noapatea,ei bine si cum regulile scolii nu prea imi permiteau asta,reuseam uneori sa ma strecor afara ca azi spre exemplu.
    -Imi place sa ma plimb noapte pe domeniu,mai ales in padure mi se pare fascinanta.
    Am spus si mi-am trecut mana prin par muscandu-mi usor buza. Nu stiam ce e cu mine,insa Danny dupa cum se prezentase nu prea mai parea asa ca la inceput. Parea un pic mai relaxat si uneori amuzat.
    Mi-am dat ochii peste cap si am chicotit la propriile mele prostii din cap,si apoi l-am privit in ochi. Am avut senzatia ca ma pierd in ei pentru un moment,dar am scuturat repede din cap si mi-am privit mainele. Eram asa o figura.
    -Dar tu Danny,ce cauti aici la ora asta?

Alicia Eveline Cromwell

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Noi 16, 2018 11:03 am