rpg real

Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

0 puncte
0 puncte
0 puncte
30 puncte

Administrators
Moderators

Let me blow ya mind

Distribuiţi
    Cynthia E. Morgenstern
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 30/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 25
    Localizare : Pe un nor..

Let me blow ya mind

Mesaj Scris de Cynthia E. Morgenstern la data de Vin Sept 30, 2011 9:47 am

Nu era nici ea totalmente sigura de ce se plimba atat de singura prin castel in timpul unei ore in care in mod normal ar fii trebuit sa fie in banca.Desigur, in acest moment era ceva de genul plictisita total de materia respectiva avand in vedere ca profesoara parea o incompetenta declarata cu diploma cu tot.

Desigur, nu spunea ea in mod normal asa ceva, insa clar cineva care ar folosi coada de sobolan intr-o potiune pentru cresterea oaselor trebuie sa fie pur si simplu idiot.Bine, nu incercase niciodata sa faca asta, insa stia la ce duce de obicei coada de sobolan, caci asta incercase, si nimic nu era mai rau decat efectul obtinut.Eh, insa acum nu prea mai conta, coada de sobolan nu era buna pentru absolut nici o potiune si cu asta basta, poate asa..printr-o ironie a sortii sa fie buna de ceva, insa pana atunci avea sa mai astepte.Si deci, trebuia urgent sa gaseasca ceva de facut, nu ca nu i-ar fii placut sa se plimbe de nebuna, insa o posibila intalnire cu un perfect nu ar fii fost prea placuta...pentru perfect desigur, caci la tipologia ei de scorpie..avand un ascendent minunat in scorpion si cateva planete in acesta, clar avea si un temperament de mai bine nu ar fii fost.Chicoti pe sub mustati amintindu-si cate persoane ii spusesera ca ar fii trebuit sa mearga la viperini, insa casa ei era clar mult mai placuta, si nu ca la ochi de soim se intampla sa fie casa cu cei mai inteligenti elevi, insa pur si simplu era poate mult prea buna pentru viperini.Eh..isi puse mainile in buzunarul hanoracului cu care era imbracata pe sub roba si continua sa se plimbe salutand politicos fiecare stafie care ii aparea in cale..caci in fond..ei erau complici..iar cu complicii trebuia sa te ai bine..caci altfel..erai parat.

Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Data de inscriere : 24/09/2011
    Varsta : 24
    Localizare : London

Re: Let me blow ya mind

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Vin Sept 30, 2011 10:08 am

Inca eram in tura,ratasem ora de potiuni si nici ca eram mai fericita,uram ora aia era ceva de speriat,adica nu ca proful nu ar fi fost bun,in sensul ala pe care noi fetele il adoram,dar materia lui era mai rau decat imi puteam imagina.
    Ma plimbam incet pe coridor,si l-am salutat pe "Nick-far-de-Cap" si apoi mi-am continuat traseul tragand cu ochiul la unele tablouri ce infatisau diferite vrajitoare ce barfeau la o ceai,apropo de "partida de la Boston" mi-am zis eu chicotind,acele doamne privind-o urat. Le-am facut cu ochiul si am continuat sa ma plimb pe coridoare insigina de perfect lucind mandra pe roba mea inchisa la culoare.
    Nu trece mult timp si vad o colega umbland pe coridoare.
    Ma apropii de ea incet,si apoi ma duc in fata ei.
    -Hei,nu trebuia sa fi la ora? Adica toti cred ca profu e "hoot"
    Ma schimonosesc eu putin,apoi o privesc serioasa,totusi eram perfect,trebuia sa ma comport ca atare.

>>>Story Of The Palace<<<
    Alicia Eveline Cromwell
    Despre viata nu poti scrie decat cu un toc inmuiat in lacrimi
    Cynthia E. Morgenstern
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Cynthia E. Morgenstern la data de Vin Sept 30, 2011 10:24 am

Lipsa de activitate ma innebunea pur si simplu, daca ar fii fost dupa mine probabil ca as fii fugit cat mai repede din acel loc.Da, daca as fii fost perfect, ar fii fost ceva actiune probabil, dar asa..asa puteai sa mori de plictiseala, iar asta nu era ceva prea dragut.Desigur,una era totusi sa mori de plictiseala plimbandu-te mereu pe holuri in loc sa fii la ore, si alta era sa mori de frica cand cineva iti punea bagheta la gat gata sa rosteasca oricand un blestem care sa te faca sa iti pierzi mintile.Trebuia sincer sa recunosc, vroiam la nebunie sa fac asta, insa din nefericire un potential blestem m-ar fii trimis in biroul directorului pentru a o suta oara cel mai probabil, iar asta..asta nu era o optiune.Totusi, in toata aceasta gandire a mea, tind sa aud o voce si chiar sa zaresc o persoana.

''Mama masii''
    Cum oare se intampla ca de fiecare data cand incep si eu cat de cat sa ma distrez cu mine insumi exista cineva care in mod inevitabil ma deranjeaza.Eh..un zambet usor fals pe buze nu avea clar sa strice, fiind probabil cel mai bun lucru pe care il puteam face, insa dupa remarca ei, un singur lucru imi iesea pe gura, si anume un chicot amuzat.
    Probabil ca ar fii trebuit, insa avand in vedere ca mortalitatea creierului la acea ora e cam de 70 la suta, atunci am hotarat sa ma abtin..iar legat de prof..cu tot respectul..e un idiot!
    Probabil nu era cel mai bun lucru pe care l-as fii putut spune avand in vedere ca iubita mea constiinta continua sa urle..taci taci taci..insa nu prea ma interesa..eram in momentul in care totul e nimic si nimic e totul..

Pot sa sper doar la o reactie cat de cat pozitiva..dac nu..eh..se mai intampla..
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master

Data de inscriere : 24/09/2011
    Varsta : 24
    Localizare : London

Mesaj Scris de Alicia Cromwell la data de Vin Sept 30, 2011 10:41 am

Chicotesc si imi trec mana prin par,fata asta tinea din cu tot mortisul sa aiba probleme. Dar se pare ca azi era ziua ei norocoasa,cum eram plictisita si total ingrozita de o zi plina de coridoare si tablouri ignorante,prezenta ei era mai mult decat bine venita.
    Privesc in jur mda nimic special norocul ei era ca nu erau prea multe tablouri pe coridor deci nu prea risca sa fie parata din tablou in tablou pana ajungea la directoare asta e clar,insa trebuiau sa fie prudente,daca era prinsa,avea sa intre si ea la belele si asta chiar nu voia.
    -Pai mda tinand cont ca jumatate din populatia feminina e innebunita dupa aspectul lui,nu prea mai conteaza cat la suta isi folosesc din creier nu?
    Ii fac semn sa ma urmeze apoi parcurg in linsite o bucatica de coridor pana la o clasa care era goala,nu voiam sa risc sa fim vazute,insa asa era cel mai bine.
    Ma asez pe o banca si incep sa imi legan picioarele uitandu-ma la ea.
    -Ce? Doar nu voiai sa fim prinse nu? La cum il stiu pe Pvees avea sa afle tot castelul in mai putin de cinci secunde.

>>>Story Of The Palace<<<
    Alicia Eveline Cromwell
    Despre viata nu poti scrie decat cu un toc inmuiat in lacrimi
    Cynthia E. Morgenstern
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Cynthia E. Morgenstern la data de Vin Sept 30, 2011 10:49 am

Peeves ar trebui sa invete sa isi vada de treaba lui daca nu cumva vrea sa ajunga mazga de stafie!ii zic eu pe un ton destul de amuzant si putin ironic, avand in vedere ca fantoma curiozitatii putea auzi probabil orice oriunde ar fii fost.Eh,nu pare totusi sa fie un motiv suficient de bun pentru agitatie, in plus, tocmai parea ca voi avea parte de putina distractie alaturi de aceasta tipa care nu parea sa aiba binevointa sa se prezinte.Desigur, probabil ca odata am facut cunostiinta cu ea, cand si unde, habar nu am, insa daca chiar am facut, si daca ar urma sa fac din nou, i-as fii demonstrat clar cat de uituca sunt...nu ca nu as fi..caci sunt..asa ca o voi lasa pe ea sa faca primul pas, altfel, vom ramane pur si simplu perfect si non perfect.Eh..desi trebuie sa recunosc..nu prea conteaza chiar atat de mult cine sunt sau cine e...desi..uneori..depindea..si poate ea chiar avea o importanta mult mai mare..insa totul e relativ..asa ca vom vedea..
    Te-as intreba si eu ce faci, insa e mai mult decat evident..asa ca te intreb cum te mai distrezi..

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Noi 16, 2018 9:42 am