rpg real

Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

0 puncte
0 puncte
0 puncte
30 puncte

Administrators
Moderators

Plictiseala

Distribuiţi
    Roselyn Silver
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 01/10/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 25

Plictiseala

Mesaj Scris de Roselyn Silver la data de Sam Oct 01, 2011 4:48 am

Ma plimb pe langa lac de ceva vreme, singura. Hassy ramasese in camera din cauza lenei si a somnului.
    Purtam o fusta scurta, neagra, cu dres negru pe dedesubt, un tricou sangeriu, putin mulat, cu un decolteu micut, o vesta cu insigna casei mele si aveam ghetele mele din piele, negre.
    Era c-am racoare afara dar, sunt obisnuita cu vremea de genul asta. Vantul se juca in voie cu parul meu rosu ciufulindu-l usor.
    M-am oprit langa un copac mare si m-am asezat pe iarba privind lacul. Ma plictisisem ca citesc despre devoratori sau sa ma plimb prin castel. Vroiam sa fac ceva noi dar, nu prea aveam nimic nou in minte. Doar sa stau si sa ma holbez la lac. Este "palpitant" abea astept sa fac asta si mine.
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 30/09/2011
    Reputatie : 1

Re: Plictiseala

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Sam Oct 01, 2011 5:04 am

Era o dupa-amiza racoroasa, nu stiu cat de corect era sa spun dupa-amiaza avand in vedere faptul ca mai era putin si se insera. Ma plimbam plictisit de-a lungul malului si priveam fugitiv reflexia mea ce inainta prin apa de o nuanta inchisa.
    Il scosesem pe Shadow la o plimbare, el se bucura acum de inaltului cerului in timp ce eu eram ancorat de pamantul ala blestemat, condamnat la plictis. Ii invidiam atat de mult libertatea, eu faceam ce faceam si mereu ajungeam captiv, fara vreun loc unde sa ma pot relaxa, sa ma simt liber. Am lasat un oftat sa mi se strecoare printre buze, directionandu-mi privirea spre cer, cautandu-mi vulturul.
    Vantul incepuse sa adie si sa capete o alura din ce in ce mai rece sau poate nu eram suficient de imbracat, aveam o pereche de blugi negri si o camasa de aceeasi nuanta, puteam sa spun ca acea culoarea predomina in acel moment.
    Mi-am pus manusa in mana stanga si am intins-o, fluierand puternic, iar in cateva momente pasarea se grabi spre mine, aterizandu-mi pe pumn, infigandu-si ghearele ascutite in material.
    Roselyn Silver
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Roselyn Silver la data de Dum Oct 02, 2011 6:00 am

Am oftat scurt si m-am ridicat de pe paitra dudandu-ma mai aproape de lac. Nu stiam ce sa fac asa ca am luat cateva pietre de jos si am inceput sa fac broscute.
    Am facut 2, dupa alte 3 incercari am reusit 4 si dupa alte cateva incercari am reusit 5.
    Mi-am gasit ce sa fac acum, sa arunc cu pietre in lac.
    Am auzit niste pasi in spatele meu apoi am cazut in fud lovindu-ma in palme.
    Cand m-am intors sa vad cine era vinovatul, mi-am vazut tigrul dand vesel din coada.
    Ti-a placut sa faci asta, nu? o intreb mandaind-o incet pe cap.
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 30/09/2011
    Reputatie : 1

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Sam Oct 08, 2011 1:18 pm

L-am analizat atent, admirandu-l cateva momente, imi placea eleganta sa. Mi-am folosit cealalta mana pentru a-i netezi penajul de pe cap apoi i-am prins ciocul intre degete, privindu-l adanc in ochi.
    -Si cat dureaza pentru a ti se rapi libertatea? l-am intrebat, desi eram constient de faptul ca nu voi primi niciun raspuns, in ciuda acestui fapt tonul rautacios era prezent, le fel si licarirea ciudata din ochi, de parca as fi vorbit unei persoane.
    L-am lasat in pace in cele din urma, eliberandu-l din nou in inaltul cerului, urmarindu-l din cand in cand din priviri pentru a vedea cum scapa acel sentiment libertin printre curentii de aer.
    Am scapat un oftat, plictiseala punand treptat stapanire pe mine, stare pe care o detestam si de care nu aveam idee cum as putea scapa momentan. M-am asezat jos pe iarba moale apoi m-am intins pe spate, inchizandu-mi ochii si ascultand atent soaptele vantului ce se strecurau prin vegetatie facand-o sa se unduiasca.
    Cerul capatase deja o usoara nuanta violeta, soarele incepand sa se retraga, urmand sa se lase cortina noptii si a invalui totul in intuneric. Imi placea sa-mi petrec noptile afara, sa ma pot relaxa, era ciudat dar imi inspira calm.
    Am inceput sa fredonez aiurea niste versuri, eram mai mult decat sigur ca aveau o semnificatie doar ca eu nu eram constient de ea, nu-mi puteam aminti pur si simplu cine imi cantase acel cantec si menirea lui. M-am lasat purtat printre sunete, vocea mea clara fiind purtata de vant.
    Roselyn Silver
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Roselyn Silver la data de Sam Oct 08, 2011 1:28 pm

M-am ridicat de jos privind cerul. Am reusit sa observ un vultur frumos care facea ture pe cer. Pleca de undeva, invartindu-se putin pe cer, apoi se intorcea in acelasi loc.
    Am ridicat o spranceana privind pasarea si m-am ridicat de jos. M-am scuturat si i-am facut semn lui Hassy sa urmareasca pasarea. Tigroaica a luat-o la fuga incercand sa-si de-a seama de unde tot pleca acea pasare. Cand a aflat sa asezat in fund, dand din coada si asteptanduma pe mine sa ajung langa ea pentru ca eu am mers mai incet.
    Dupa ce am ajuns langa ea am vazut un baiat inalt, dragut care statea pe iarba. Puteam auzi cum fredona un cantec apoi mi-am ridicat privirea spre cer vazand vulturul.
    M-am arpopiat incet de baiat, tinand o mana pe capul tigoaicei, cu gandul sa imi fac un prieten desi, nu prea le sta in fire viperinilor sa faca asta, cred ca eu voi fi o exceptie azi.
    Nu e c-am tarziu pentru o plimbare? il intreb privindu-l calma.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Noi 16, 2018 9:42 am