rpg real

Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

0 puncte
0 puncte
0 puncte
30 puncte

Administrators
Moderators

I wanna runaway

Distribuiţi
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0

I wanna runaway

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Sam Oct 01, 2011 9:42 am

OOC: Joi , 21:30 , furtuna

BIC:Iesi din biblioteca plictisita si fara chef de ceva.Stia ca era trecut de ora de culcare , dar avusese destul de multe teme pentru maine si statuse cam mult sa le faca.Ofta incet , mergand pe holurile pustii ale castelului , privind tablourile de pe pereti plictisita.
    Ochii ei de un verde intens privind spre fereastra mare.Era cam inorat si acest lucru o facu sa zambeasca.
    Asigurandu-se ca nu mai era nimeni pe holuri in afara de ea , se strecura afara privind in jur.Nimeni nu era nici pe acolo doar si atat.Ii convenea acest lucru.Avea chef sa fie singura.Incepu sa tune si sa fulgere , picurii reci de ploaie nu intarziasera sa apara.Purta o pereche de blugi pe picior si un tricou pe corp si in picioare o pereche de botine cu toc.
    O luase la pas , pe cararea serupita si rupse un trandafir rosu , pasii purtand-o aproape de salcia batausa.Se aseza pe banca din lemn , privind crengile ce se zbateau pe acolo.O privea cu fascinatie si mintea ei era plecata aiurea.Nu avea chef de nimic , nu stia ce era cu ea ,era si obosita nu dormise prea mult in ultimul timp si nici nu mancase.Ofta incet si isi lasa capul pe spate , jucandu-se cu trandafirul din mana fara sa ii pese de spinii ce ii strapungeau incet pielea.Simtea pe chipul ei picurii reci de apa , dar nu ii pasa.Vroia sa plece undeva departe , nu avea idee unde , dar sa plece pentru cateva zile de acolo suna chiar perfect.
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Data de inscriere : 30/09/2011
    Reputatie : 1

Re: I wanna runaway

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Sam Oct 01, 2011 1:20 pm

Era trect de ora de stingere, nu ca ar fi fost o problema prea mare pentru mine, dar imi verificasem sora si nu ajunsese inca in camera, in plus de ceve vreme parea abatuta si, nu stiu, era cam ciudat, ma ingrijora. Am lasat un oftat sa mi se strecoare printre buze, privind pe fereastra ploaia ce incepuse sa loveasca cu putere pamantul, lasand pete mari ce in cateva secunde se uniformizara.
    Ma plimbam pe coridoare de ceva vreme, de cand aflasem ca nu era de gasit. Oare pe unde naiba umbla? Ce avea in capul ala? Mi-am muscat buza inferioara din cauza frustarii si am coborat scarile pietruite. Cand am ajuns in fata iesirii am vazut-o, se indrepta spre aleea serpuita. Deci afara turna cu galeata, ea nu avea umbrela si avea de gand sa mearga undeva in halul ala? acum imi era mai mult decat clar ca era ceva in neregula.
    Am urmarit-o in liniste, mi-am zis ca era mai bine sa observ intai si apoi sa iau masuri. M-am oprit la cativa metri in urma ei cand rupse trandafirul, asteptand sa se departeze mai mult si asta si facu, se duse spre salcia batausa, luand loc pe banca.
    Nu am mai suportat doar sa ma uit la ea in momentul ala asa ca am inaintat, ajungand in spatele ei si punandu-mi mainile pe umerii sai, aplecandu-mi capul pana in dreptul urechii si soptind:
    -Poti sa-mi spui si mie ce faci aici?
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Sam Oct 01, 2011 1:31 pm

Linistea din jurul ei devenea din ce in ce mai apasatoare.Reusi sa se zgarie destul de adanc cu trandafirul , dar nu prea bagase de seama.Mintea ii era plecata prea departe fiind rupta de realitate in acel moment.De ce era atat de aeriana?Nici ea nu stia acest lucru , dar nici macar nu isi prea batea capul cu ceea ce se intampla cu ea.
    Tresari , reusind sa scape trandafirul din mana cand ii auzi vocea.Nu se misca chiar atunci , ramanand impietrita si inghitind in sec.
    -Aaa din cate vad stau.spuse dand usor din umeri.
    Se intoarse putin spre el , privindu-l observand ca statea aplecat spre ea ca sa fie sigur ca o sa il auda.Daduse de dracu in acel moment , ca nu era in camera ei si alea alea , dar incalca destul de des regulile si nu facea exceptii chiar deloc.Zambi inocenta privindu-l in ochi , sperand sa scape macar odata.
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Sam Oct 01, 2011 1:49 pm

Se pare ca vocea mea avu un impact destul de mare asupra sa caci scapa trandafirul din mana, mai bine ca se intampla lucrul asta, avea destule intepaturi pe maini, sangele fiindu-i amestecat cu picaturile de ploaie. Ma cam enerva sa o vad in starea aia, parca nici macar nu era ea, ce naiba se intamplase? Ramase impietrita pentru cateva momente, cand isi reveni imi spuse ca sta si dadu nonsalant din umeri. Am strambat din nas la reactia ei caci nu mi se parea adecvata.
    Isi intoarse capul in cele din urma, privindu-ma inocent ca de fiecare data cand o prindeam incalcand vreo regula, nu ca eu le-as fi respectat sau ceva de genul, dar uneori o obligam pe ea sa o faca, dar in momentul ala nu aia era problema mea, nu ma ingrijora regulamentul ci faptul ca statea in ploaia aia si putea raci si mai avea o expresie deloc vesela.
    -Presupun ca stii cat e ceasul nu? Ar trebui sa fii in camera ta si dormi acum, dar tu bantui prin ploaie pentru nu stiu ce motiv stupid. Ce, te-a lovit iar dragostea? O sa racesti daca o tii tot asa, poti merge si maine la plimbare cand nu mai ploua. Ai ceva de spus in apararea ta? Sunt sigur ca nu asa ca mai bine mergem in camera inainte sa fie prea tarziu, am spus pe un ton autoritar, strangand-o putin de umeri ca sa am asigur ca e atenta.
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Sam Oct 01, 2011 1:59 pm

Il asculta atenta si se stramba putin la el.Nu ii placea cand o facea pe ea sa respecte regulamentul si se chinuia cu greu sa nu mai comenteze ca nu prea avea de ce , ca tot nu rezolva nimic.Nu avea nici o sansa in fata lui cand venea vorba de asa ceva.
    -Da stiu cat e ceasul.Nu trebuie sa ma loveasca dragostea sa ma plimb prin ploaie Daniel.spuse dandu-si ochii peste cap.
    Il privi urat cand o strnse din umeri si se ridica de pe banca , scotand limba la el.Incepu sa tremure incet.Simti doar atunci vantul care batea destul de tare.Ofta incet , observand doar atunci cate intepaturi avea pe mana din cauza trandafirului , dar nu mai conta.
    -Mergem?intreba calma si zambind schitat , avand mainile in jurul ei.
    Daniel Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Dum Oct 02, 2011 1:14 am

Ma asculta cu atentie, iar la final se stramba, stiam foarte bine ca nu ii placea cand o obligam sa respecte regulile, poate ca ar fi comentat mai multe, dar nu prea avea sansa de succes asa ca mai nou se rezerva.
    -Atunci daca stii cu atat mai bine, constientizezi ca ar trebui sa fii in camera. Atunci te crezi emo si vrei sa racesti? am intrebat pe un ton rautacios, eu imi faceam griji pentru ea si nici nu-i pasa si pana la urma tot eu trebuia sa am grija de ea daca patea ceva.
    Ma privi urat cand am strans-o de umeri si nici ca mai astepta ci se ridica rapid de pe banca. Scoase limba la mine, stiam exact motivul, nu ii convenea, doar asa faceam si eu cand ceva nu era pe placul meu, iar sora mea ma mostenise la capitolul asta.
    M-am ridicat si eu, analizand-o atent, incepuse sa tremure, deci i se facuse frig pana la urma.
    -Da, mergem, am replicat, apropiidu-ma de ea si punandu-mi bratul pe umarul sau apoi l-am lasat in jos de-a lungul spatelui sau, repetand mereu miscare pentru a genera caldura prin frecare, nu aveam alta solutie caci si eu eram la fel de ud ca si ea.
    Allison Jane Carter
    Anul I
    Anul I

Mesaj Scris de Allison Jane Carter la data de Dum Oct 02, 2011 2:59 am

Il privi in continuare , cand se apropie de ea doar zambi punandu-si mainile in jurul lui pastrandu-si zambetul usor copilaros.Chiar daca nu ii conevnea ca o obliga sa respecte regulile si alea alea tot fratele ei ramanea , singura persoana caruia ii mai pasa daca patea ceva sau nu.
    Ofta incet fara sa vrea si o lua la pas spre castel privind inainte parca in gol , realizand doar in acel moment intrebarea pusa.
    -Nu nu sunt emo.murmura privindu-l ciudat.
    Ea emo?Buna gluma , poate ca era cam aeriana in momentele de fata si nu prea ii pasa ce se intampla in jurul ei , dar niciodata nu fusese emo si nici nu avea de gand sa devina orice s-ar intampla.
    -Si de ce ma obligi pe mine sa respect regulile cand nici tu nu le respecti?intreba curioasa , ochii ei cercetandu-i chipul in timp ce astepta un raspuns.
    Curiozitatea o rodea pe dinauntru si nu avea rabdare cand venea vorba de asa ceva.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Noi 16, 2018 10:23 am